Hbys'de Malzeme İhtiyaç Planlaması

 

SAP Medical One ile hasta ameliyat planlamalarınızda iligli tarihlere plan yapabilir ve malzeme ihtiyaç planlaması çalıştırabilirsiniz. 

SAP Business One ile HBYS ,  satınalmacılara çeşitli ölçütler temelinde üretim veya satınalma için kalemleri çizelgeleme ve yönetme konusunda yardımcı olan basit ancak yine de güçlü bir planlama sistemi sağlar. 

HBYS üzerinde MRP çalıştırma,
 

Tahminleri tanımlama
Bu özellik kullanıcılara yalnızca, planan ameliyat malzeme ihtiyaçlarını temel almak yerine tahminlere dayalı talebi öngörme olanağı sağlar. Tahmin hesaplamaları kullanıcılara, gelecekteki ürüne yönelik talebi öngörmek ve malzeme planlamasını buna göre ayarlamak konularında yardımcı olur. Bu talep tahminleri MİP sihirbazında kullanılabilir.

Planlama sihirbazı
Planlama sihirbazı kullanıcıları beş kolay adım aracılığıyla planlama senaryoları oluşturma sürecinden geçirir. Kullanıcılar, hafta veya gün olarak görüntülenebilen planlama ufkunu tanımlar. Ayrıca, çalışma günü olmayan günleri  satınalma planlamasının dışında tutma seçenekleri vardır. Bir kalem veya kalem grupları aralığı için senaryolar yürütülebilir. Kullanıcı, mevcut stok düzeyleri, açık satınalma siparişleri, satış siparişleri, iş siparişlerinin yanı sıra asgari düzeye ulaşmış stok ve ön tanımlı satış tahminleri gibi senaryoda istenen ölçütleri
seçer. Planlayıcılara net ihtiyaç hesaplamalarını ve brüt ihtiyaçları oluşturan fiili belgeleri görüntüleme olanağı sağlamak üzere ayrıntı seviyesini artırma seçenekleri mevcuttur. İstisna uyarıları ve görsel sorgular da kullanılabilir. Bunlar kullanıcılara, hızlandırılması gereken siparişleri belirleme konusunda yardımcı olur. Planlama senaryoları ayrıca ‘simülasyonlar’ olarak kaydedilebilir - kullanıcılar tavsiye raporunu etkilemeden bir dizi ‘what if?’ senaryosu yürütebilirler.

Sipariş tavsiye raporu
Planlayıcılar otomatik olarak oluşturmak üzere tavsiye raporundan tavsiye edilen satınalma siparişlerini otomatik şekilde seçebilirler. Aynı tedarikçiden satınalma siparişleri isteğe bağlı olarak tek sipariş olarak konsolide edilebilir ve satınalma süreci sorunsuz hale getirilebilir.